Envirco model MAC10IQ inteligentny filtr wentylacyjny HEPA ULPA z mikrokomputerem. - HEPA i ULPA filtry Envirco Polska.

Przejdź do treści
Wentylacyjne ULPA filtry Envirco model MAC10 IQ
MAC10 IQ - to pierwszy na świecie inteligentny wentylacyjny filtr ulpa (FFU). Jest w nim zamontowany mikrokomputer, który testuje i reguluje silnik do wsparcia ustalonego strumienia powietrza i szybkości, przy zmianie ciśnienia statycznego, obciążenia na filtr ulpa lub innych zmianach.

Konkurencyjny pod względem ceny, MAC10 IQ posiada niski poziom hałasu, niskie zużycie energii i niewielkie rozmiary, z wysokimi parametrami eksploatacyjnymi i wbudowanym intelektualnym sterownikiem. Bezszczotkowy silnik elektryczny prądu stałego ECMTM firmy General Electric w kombinacji z opatentowaną technologią VE5 i unikalnym wentylatorem Envirco sprawiają, że filtr ulpa МАС10 IQ jest wysoce intelektualny i energooszczędny.

W odróżnieniu od zwyczajnych silników indukcyjnych, silnik ECMTM samodzielnie się reguluje, automatycznie przystosowując moment obrotowy i szybkość, a także zapewnia niskie zużycie energii – zaledwie 80 W przy szybkości 0.45 m/s, wysokie charakterystyki eksploatacyjne i trwałą pracę. Wykorzystywany intelekt Envirco w połączeniu z opatentowaną technologią VE5 zapewnia niski poziom hałasu (48 dBA), który jest etalonem w rodzinie modeli MAC10.

Każdy model МАС10 IQ posiada cyfrową kontrolę szybkości, która zapewnia stały strumień powietrza od 0,25 - 0,66 m/s w szerokim zakresie ciśnień statycznych. MAC10 IQ podtrzymuje stałą wielkość strumienia powietrznego tak, że potrzeba w późniejszej regulacji jest znikoma. Stała korekcja szybkości za pomocą cyfrowego sterowania zapewnia nieskończoną kontrolę i kierowanie, oraz wspaniałe zdolności nastrajania w każdym wentylacyjnym filtrze ulpa.

MAC10 IQ efektywnie i łatwo podtrzymuje poziom strumienia powietrznego w czystych pokojach, i wciąż przewyższa wskaźniki poziomu hałasu, zalecane zgodnie z regułami techniki eksploatacji IEST. Z jego unikalną właściwością stałego strumienia powietrznego, MAC10 IQ – to również idealny komponent dla mini laboratoriów i szaf laminarnych.
AŚCIWOŚCI
- bezszczotkowy silnik ze zintegrowanym mikroprocesorem;
- cyfrowa kontrola szybkości zapewnia stały strumień powietrzny;
- niskie zużycie energii elektrycznej - 80 W;
- niski poziom hałasu - 48 dBA;
- efektywność oczyszczania powietrza ULPA filtrem 99.9995% dla cząstek do 0,12 mikronów;
- opór statyczny - 200 Pa z filtrem ULPA, przy szybkości 0,45 m/s;
- odśrodkowy wentylator z ramionami odchylonymi wstecz;
- przedni filtr łatwy do wymiany;
- odpowiada ostatnim przepisom techniki eksploatacji IEST;
- napięcie - europejski standard 240 V;
- kilka standardowych rozmiarów.
+ powiększenie
OPCJE
- zdalne kierowanie do regulacji strumienia powietrza;
- 305 mm klamra do podłączania do klimatyzatora;
- fluorescencyjne światło zapewnia ujawnienie defektów strumienia powietrznego;
- przewód jonizujący:
- neutralizuje statyczny ładunek po filtrze ULPA;
- korpus stal nierdzewna lub barwiona;
- kontrola i kierowanie: ACC Sterownic - kontrola lokalna lub zdalna;
- kierowanie i programowanie za pomocą karty sieciowej Modbus i komputera.
+ powiększenie
SPECYFIKACJA filtra wentylacyjnego ULPA MAC10 IQ
1. Informacje ogólne
1.1. Niezależny filtr wentylacyjny ULPA ENVIRCO model MAC10 IQ posiada budowę modułową, która umożliwia montaż w standardowym przęśle sufitu.
1.2. Wymiary standardowe w mm: 585 х 585, 585 х 1185, 600 x 600, 600 x 1210.
1.3. Wysokość pełnego modelu (za wyjątkiem opcji dodatkowych) wynosi 330 mm.
1.4. Każdy model MAC10 IQ jest testowany w fabrycznym laboratorium zgodnie z techniką bezpieczeństwa.
2. Normy
2.1. Model spełnia następujące normy:
2.1.1. Klasy oczyszczania z zanieczyszczeń:
- Międzynarodowy (IEST 14644-1 1997 r.) = ISO Class 5
- Amerykański (209D 1988 r.) = Class "100"
- Amerykański (209E 1992 r.) = M 3.5.
2.1.2. I.E.S.T. zalecane reguły eksploatacji (Tryby czystego powietrza dla strumienia laminarnego).
2.2. Średnia mierzonej szybkości powietrza wynosi 45 m/s, przy zastosowaniu siatki szybkości (osiem wartości) o 152 mm niżej czołowej powierzchni filtra HEPA. Strumień powietrza jest określany w drodze przeliczenia szybkości powietrza na strumień powietrza, poprzez pomnożenie na powierzchnię powierzchni czołowej filtra.
2.3. Wszystkie mierzone wielkości są obarczone błędem w granicach 20% od mierzonej średniej.
2.4. Poziom hałasu wynosi w przybliżeniu 42 dBA na niskiej szybkości lub z opcjonalną kontrolą szybkości, znajdującą się 762 mm od powierzchni czołowej filtra, z wentylatorem, posiadającym średnią szybkość strumienia powietrza 0,45 m/s. Poziom hałasów zewnętrznych wynosi poniżej 35 dBA. Wskaźniki poziomów szumu są odczytane z czystego filtra bez zewnętrznego statycznego ciśnienia.
2.5. Poziom wibracji nie przekracza .09 MILS RMS przy szybkości strumienia powietrza 0.45 m/s.

3. Składniki podstawowe:
3.1. Konstrukcja
3.1.1. Pokrywa filtra - aluminium o grubości - 2,0 mm z 6,4 mm - 20 gwintowymi wstawkami w czterech kątach do wieszania. Śruby - opcja.
3.1.2. Obudowa filtra jest wykonana z aluminium o grubości - 1,6 mm (stal nierdzewna - opcja). - opcja).
3.1.3. Śmigła wentylatora i obudowa filtra posiadają dobrej jakości powierzchnię (pokryte powłoką ochronną (opcja, ze stali nierdzewnej) i są hermetycznie zamknięte.
3.1.4. Opatentowany system podziału powietrza VE5 jest zintegrowany do obudowy wentylatora.
3.1.5. Waga standardowego modelu 600 x 1200 wynosi mniej niż 30 kg, wyłączając dodatki opcjonalne.
3.2. Filtr wstępny
3.2.1. Model jest wyposażony w filtr wstępny, który można myć, oraz wstawkę ze spienionego poliuretanu (406 x 590 x 13).
3.3. Filtr HEPA
3.3.1. Główny filtr ULPA jest przetestowany na produkcji pod kątem usunięcia cząstek o wielkości 0,12 mikronów i więcej z efektywnością ponad 99.999%, a także pod względem wyeliminowania upływów.
3.3.2. Filtr jest wykonany z włókna szklanego, opakowany w obudowę aluminiową.
3.3.3. Siatka ochronna filtra jest pokryta proszkiem epoksydowym.
3.4. Wentylator / silnik
3.4.1. Wentylator/silnik posiada napęd bezpośredni, typ odśrodkowy z kierunkiem - zgodnie z ruchem, ze stale po przebiegu ruchu, z stale naoliwionymi, zapieczętowanymi łożyskami kulkowymi.
Cykl życiowy łożysk kulkowych - 80,000 godzin.
3.4.2. Typ silnika - przeznaczony do nieprzerwanej pracy, wyposażony w zabezpieczenie przed przeciążeniami temperaturowymi, mający przełącznik na trzy szybkości.
3.4.3. Przepuszczana objętość powietrza 1105 m3/h przy zmianie ciśnienia na filtrze z 87 do 250 Pa, przy szybkości 0,45 m/s, przy rozkładzie na powierzchni 0,66 m2.
ZASTOSOWANIE
Produkcja półprzewodników
Produkcja preparatów medycznych
Produkcja akcesoriów medycznych

Produkcja fotoproduktów
Opakowania do żywności
Badania fizyczne i chemiczne

      Farmaceutyki
      Biotechnologia
      Laboratoria

Szpitale
Kliniki
Astronautyka
Oczyszczenie powietrza w czystych pomieszczeniach jest dosyć ważnym procesem, podczas którego należy przestrzegać wszystkich obowiązujących standardów. Ponieważ powietrze, które trafia do czystych pomieszczeń powinno być sterylne, najważniejszym elementem jest jego oczyszczenie.
Obecnie filtry ulpa są głównymi składnikami systemu klimatyzacji dla czystych pomieszczeni, przecież właśnie dzięki filtrom ulpa istnieje możliwość ustalania koniecznego stopnia czystości powietrza. Wybór konkretnego filtra ulpa zależy w większej mierze od przeznaczenia funkcjonalnego pomieszczenia, czyli od rodzaju wykonywanych w nim prac, klasyfikacji produkcji i jej objętości. A także od stopnia oczyszczenia powietrza do przeprowadzenia całego spektrum prac, gdyż sterylne powietrze jest dla tego najważniejsze. Na przykład, dla firm farmaceutycznych GMP standard - to wymogi, których należy przestrzegać w trybie w obowiązkowym.
Obecnie istnieje duża różnorodność filtrów bakteriobójczych, które zapewniają oczyszczenie powietrza, lecz wśród tej dużej różnorodności dosyć trudne jest znalezienie rzeczywiście dobrej jakości i efektywne filtry hepa i ulpa, które będą odpowiadały wszystkim wymogom. Nasza firma Envirco proponuje Państwu szeroki asortyment wysoce gatunkowych i wysokowydajnych filtrów hepa i ulpa w najbardziej dostępnych cenach. Zajmujemy się nie tylko realizacją, ale i produkcją filtrów hepa i ulpa do oczyszczania powietrza, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni ich wysokiej jakości i efektywności.
Filtry H.E.P.A. są uważane za jedne z najbardziej poszukiwanych i efektywnych filtrów, dzięki czemu cieszą się stabilną popularnością od wielu lat. Są wybierane, ponieważ są zdolne do zapewniania wysokiego poziomu oczyszczenia powietrza od różnego rodzaju zabrudzeń i drobnoustrojów.
Ponadto, dzięki temu, że podczas produkcji tych filtrów są wykorzystywane wyłącznie materiały najwyższej jakości, wyróżniają się one solidnością i długotrwałością. Nabycie filtru hера lub ulpa nie jest dziś problemem, ponieważ nasza firma Envirco proponuje te filtry w najbardziej przystępnych cenach. Filtry hepa i ulpa są do nabycia u nas w najkrótszym terminie.
©Copyright 2009-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Envirco, Division of TRION Indoor Air Quality
tel. +48 606 116 900
Wróć do spisu treści